Wetsvoorstel Wet op de Lijkbezorging

WETSVOORSTEL WET OP DE LIJKBEZORGING –  minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties (BZK) Hanke Bruins Slot, verwacht het wetsvoorstel voor de modernisering van de Wet op de lijkbezorging in de eerste helft van 2024 bij de Tweede Kamer in te dienen.
Ten aanzien van het mogelijk maken van resomeren (alkalische hydrolyse) moeten nog knopen worden doorgehakt. Het Ministerie van I en W werkt nog aan een beoordeling van de verschillende mogelijkheden voor de verwerking van het effluent na resomeren. Het ministerie moet nog beoordelen welke regelgeving voor de afvoer van het effluent passend is. TNO had in een eerder stadium al het effluent getest en goed bevonden. Minister Bruins Slot wil extra zekerheid en schrijft: “Ik wil de uitkomsten hiervan afwachten om te borgen dat de regelgeving over alkalische hydrolyse en de afvoer van het effluent goed op elkaar aansluiten.”

Wilt u de berichtgeving rond resomeren volgen, dan kunt u deze vinden onder de pagina  uitvaart/ resomeren of  onder nieuws op deze website.